Персона : Рут Бейдер Гінзбург
Вона - ікона американського фемінізму, друга жінка, за всю історію США, що увійшла у склад Верховного суду та перша жінка з якою посмертно прощалися в будівлі Конгресу. Про Рут Гінзбург знімали і досі знімають голівудське кіно, її книги розкуповують по всьому світі, фото публікують у Time, а нове покоління і досі надихається її сміливістю кинути виклик консервативним поглядам колег.

Рут Гінзбург народилася у 1933 році в Брукліні в родині єврейських мігрантів. Ще з малечку вона мріяла пов'язати життя з юриспруденцією. Вона легко навчалася і закінчила Корнельський університет найкращою учиницею. Там же Рут зустріла майбутнього чоловіка, після того одружившись та народивши дитину, повернулася до навчання вступивши у Юридичну школу Гарвардського та Колумбійського університетів. Саме тут вона вперше стикається із сексизмом, коли декан збирає усіх студентов вузу (9 з 500) з притензією пояснити, чому вони займають місця кваліфікованих чоловіків.
Закінчивши університет проблем лише стало більше. Ніхто з юридичних фірм не хотів брати жінок на посади, а коли Гінзбург все ж таки влаштувалась на роботу, керівник понизив її через другу вагітність. За допомогою рекомендації одного з професорів Гарварду Рут всеж таки влаштували на роботу до окружного суду Південного штату Нью-Йорку.
У 70-х роках Гінзбург заявила про себе як активістка. Вона працювала над проєктом Women's Rights Projec, що захищав права жінок. До речі, під час її роботи у суді збільшилися справи у яких вигравали жінки позивачі.
Вона наголошувала на рівності прав обох статей, боротьби проти расової дискримінації та відкрито підтримувала закон про легалізацію одностатевих шлюбів.

Така діяльність не залишилася непоміченою, тож за президенства Біла Клінтона Рут Гунзбург була назначена суддею Верховного суду (посада є пожиттєвою).
Дотримуючись лівих поглядів, вона розбурхала патріархально-консервативний світ Верховного суду. Не боялася критикувати закони, на які не погоджувалася, називала президента Дональда Трампа - "фальшивкою" (за що він грозився її звільнити") та завжди залишалася іконою фемінізму.
Рут Гінзбург не стало 18 вересня 2020 року, після 20-річної боротьби з раком.