Що таке краса ? "Міф про красу" Наомі Вульф

07.05.2021

Книга "Міф про красу" Н.Вульф та власні роздуми з теми.

Що таке краса ? Нам дівчатам з малечку доводять, що краса це один з головних критеріїв успіху та загальної любові оточуючих. В першу чергу красивим маєш бути ти особисто ( згадаймо добре знайомі вислови «краса потребує жертв», «краса врятує світ» тощо), а вже потім твоє оточення.

Однак як саме вимірюється краса ? Адже це поняття аж занадто суб'єктивне, чи не так ? Для когось нова сумочка Сhanel - витвір мистецтва, а хтось надає перевагу екологічній блузі з бавовни, вважаючи її надзвичайно красивою.

Сьогодні ідеали краси - це вузькі стегна, силует пісочного годинника, густе волосся та маленькі груди. Нам транслюють їх на модних показах, у рекламі та на телебаченні, модні журнали випускають статті про «5 найефективніших дієт після свят» та радять «Найкращі салони краси Києва, що зроблять із вас богиню».

Повернемося на 50 років раніше і ми побачимо, що ідеали краси були аж занадто протилежними. Мерлін Монро, Софі Лорен, Джейн Рассел - ікони стилю того часу цінувалися за свої пишні бюсти та «пухкі» стегна.


То що ж таке краса та чи має вона норми ?

Наомі Вульф, авторка книги «Міф про красу» дослідила питання впливу краси на жінок та феміністичну повістку сьогодення. Вона також зазначила перші історичні справи жіночої емансипації.

На прикладі США та Великобританії, Наомі Вульф розповідає про дію закону про сексуальну дискримінацію та пункт з нього ППК («підтвердження професійної кваліфікації»). Користуючись цим пунктом в законі американські боси могли звільнити жінку через «не дотримання образу леді», «відмову носити коротку міні-юбку як складову дрескоду (навіть якщо ви вагітна)», «недостатньо жіночну ходу та відсутність макіяжу» - так це все реальні судові справи. Найабсурднішим виявилась справа Маргарити Сент-Кросс, що працювала офіціанткою у клубі «Плейбой» та була звільненою «тому що не відповідала образу «Зайки»». Суд виніс вирок на користь роботодавця, зазначивши, що «роботодавець більш компетентний у питаннях жіночої краси ніж сама жінка».

Ще однією з головних проблем експлуатації цієї поправки до законодавство було те, що сексуальні домагання на роботі з боку чоловіків майже завжди оцінювалися судом як вина жінки.

Звісно багато жінок хочуть гарно виглядати і це природньо, однак потрібно розрізняти власне бажання та навіювання ідей суспільства. НЕ НОРМАЛЬНО, коли жіночу красу експлуатують, а відсоток психічних хвороб, типу булімії чи анорексії вбивають мільйони дівчат через постійні нав'язливі думки невідповідність стандартам краси.

Я ж вважаю, що краса - це не зовнішність, не одяг, не жіночна грація, не хода, не міні-юбки, не мелодійний голос. Краса - це природне відчуття впевненості, що керується власними принципами самопізнання.

Поняття краси не може експлуатуватися та бути ключовим показником відношення до жінки, а тим паче її пригноблення. Ось, що таке краса. 

Маша.

© 2021 Presentor від Марії. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати